Mareda Cup

přehled uplynulých ročníků

roč. datum vítěz další pořadí místo mapa pořadatel popis závodu, zajímavosti, ...
1 5.11.1983 Jiří Suchý 2. P. Beneš
3. M. Brzák
Čeřínek - Horní Hutě Čeřínek (1972), Přední skála P.Kaňák tři mapy různého stáří (muži zelená speciálka, dorost Čeřínek 72, žáci Přední skála)
2 17.11.1984 Marek Prášil 2. J. Straka
3. S. Rachůnek
Čeřínek - Horní Hutě Čeřínek P.Kaňák hromadný start, farsta, vystříhaná kolečka z mapy
3 23.11.1985 Martin Brzák 2. M. Prášil Pávov - U Vyvážilů (knihovna) Lesnov (vrstevnicovka) Suchý, Rut, Panáček byl sníh, mapa hnědá (vrstevnice) a černá (cesty)
4 1.11.1986 Libor Fortelný   Vysoká Peklo   běželo se s tyčemi různé délky, krátká trať, rozhoz obručí
5 1987 Pavel Fortelný 2. J. Suchý
3. A. Razimová
Čeřínek - Dolní Hutě Čeřínek dorostenci Kobližek, dva falešní kontrolové, měření boty??
6 12.11.1988 Marek Prášil 2. J. Suchý
3. Z. Boudný
Vysoká Peklo dorostenky díry v mapě, kousek paměťák, přemístěné (jako ukradené) kontroly, ..., srandovní pokrývky hlavy, přídavné soutěže (hod obručí, ražení, ...), vyhlášení Miss Mareda
7 11.11.1989 Pavel Sochor Zborná Lesnov Boudná st. a spol. sklapovačky, sjezdovka a obyčejný závod
8 17.11.1990 Alice Razimová 2. K.Smejkalová Jihlava - pod Brněnským mostem Březinovy sady, Březový les, Nad plovárnou Kaňák, Suchý 3 mapy, 2 jízdenky MHD, kontroly ve správném pořadí daly heslo, večer kvíz
9 2.11.1991 Marek Prášil 2. J. Paulíček
3. M. Venhoda
Zborná ?Lesnov? Dokulilovi hromadný start do sjezdovky, nahoře byly bodované mapy, pak scorelauf, rozstříhaná mapa
10 7.11.1992 Milan Venhoda   Nové Domky Březový les Panáček?, jako intervalový start - pak se v lese čekalo na hromadný - mapy vyhozené do vzduchu, Kupónová Maredizace, večer burza akcií
11 6.11.1993 David Kristinus 3. P. Novák Zborná   Prášil M., Boudný, Lauerman, Zdražil vícekolový systém, semif. paralelní slalom do sjezdovky, finále mapka (1:100) v prostoru před chatou
12 22.10.1994 Jana Blechová 2.-3. M.Balíková
R.Paulíčková
Dvorce - tábor Mokřiny (bez černé) Šmrha, vetoši v daném prostoru se hledaly kontroly a volně pohybující se Mareda, p. Blecha našel mrtvolu
13 1995 Jan Boudný 2. J. Lauerman
3. M.Venhoda
Zborná - U Lípy Vysoký Kámen (ČB kopie), Lesnov, Lesnov 1:16667 Kaňák, Dokulil 3 mapy (dle kvality závodníka), okruhy se srandovními kontrolami, finky byly ve sněhu asi ideální obuv (soudě dle vítěze)
14 9.11.1996 Jan Boudný 2. M.Prošek
3.J. Kejval
Zborná - U Lyžaře Borovinka, Lesnov, Vyskoký kámen Suchý a kol. klasický rozběh, prvních 10 psalo na papír "Chci vyhrát Maredu", pak paměťáková hvězdice, nožíky se krájela cibule na prkýnku, každý musel mít srandovní nos
15 8.11.1997 Jan Lauerman 2. M.Prášil
3. M.Venhoda
Zborná - U Lípy Bludný kámen (Vysoký kámen) Prášil A., Wacková, Zdražil scorelauf na šachovnicovitě poskládané mapě + večer finálové soutěže (v převlékání, ražení, ...)
16 7.11.1998 Libor Kavalec 2. P. Izdný
3. Z. Rajnošek
Hybrálec Roháč, Hybrálecká náves, Hybrálecká hospoda - sál Venhoda, Orany, Lauerman každý musel mít kresbu na obličeji a nést zavazadlo, větvení tratě na základě odpovědí na nezodpověditelné otázky, semif. - okruhy hagaby na návsi, finále - OB v sále hospody s "potápěčskou" výstrojí.
17 13.11.1999 Jan Lauerman 2. J. Vítek Nové Domky Březový les Pernica Pohádkový les - dvojice sbírala kontroly příslušející k jejich pohádce, večerní finále puzzle z mapy
18 2000 Jiří Suchý  2. T.Plíhal Rantířov - U Tomáše Peklo Prošek, Kasal, Kavalec, Hendrych, Lipták Srandovní ob, brodění náhonu k mlýnu, semifinále: soutěže na hřišti - hod mobilem, motání okolo tyče s během ap., finále v hospodě v Rantířově.
19 2001 Renata Paulíčková A.Prášil, M.Jahodová, M.Prokeš Ant. Důl Jezevčí díry Suchý, Kaňák Běh "veteránů", ražení hřebík ident, dva stejné okruhy - druhý se běžel zpaměti, kdo měl shodnější časy postoupil do finále, finále - noční hvězdice v A.Dole s hádáním nápojů a luštěním tajenky.
20 9.11.2002 Michal Prošek 2.M.Venhoda
3.J.Jansa
Heulos   Kaňák, Suchý semifinále od plátna, běželo se ve sněhu, někdo brodil potok. Večerní finále v centru Jihlavy - sbírání co nejvíce razítek hospod v limitu 1 hod.
21 8.11.2003 Aleš Prášil   Zborná Jezevčí díry Hendrych, Cílová, Kristinus semifinále - hledání kontrol podle vyvěšených fotografií, večerní finále - soutěže (poznávání sportovců z pantomimy, ...)
22 13.11.2004 Barbora Chudíková 2. A.Prášil
3. K. Talavašek
tělocvična ZŠ Jarní, hospoda Zborná mapy tělocvičny ZŠ:
Botswana
Bojiště
Pobřeží pirátů
Okolo pólů
Říše pohádek
J.Suchý semifinále závod v tělocvičně na 5 kreslených mapách - malé kontroly na kterých byly písmena hesla které se postupně skládalo, obíhání tělocvičny. Finále v hospodě - trať absolovaná ve svěrací kazajce s kontrolami s lentilkami a panáky.
23 5.11.2005 Martin Hendrych 2. J. Suchý DDM, finále Mikulka Pouště, Mokřiny, Verdun Vít Kasal přesun závodníků do neznámého místa (chajda kousek od Hodic) - úkol. co nejrychleji se přes kontroly dostat do Jihlavy
24 2006 M.Svoboda Tereza Kafková Zborná Kristinus, Hendrych, Kasal běh ve filmových kostýmech
25 15.12.2007 Jan Kadlec M.Svoboda, T.Plíhal vodní ráj, okolí nemocnice Speciální vodní ráj a okolí bazénu J. Suchý, P. Kaňák první kolo - scrorelaufy ve vodním ráji, druhé kolo - městský ob s telefonátem Maredovi, kuželkami a občerstvovačkou, večerní finále - star dance
26 29.11.2008 Vít Kasal DDM, loděnice J.Kadlec běh městem - sbírání věcí (foto s romským dítětem, ...), Kaufland - nákup 4 věcí za odevzdané lahve naelzené podle mapy, sbírání podpisů na petici Mareda for prezident
27 x.11.2009 Milan Venhoda Jihlava - centrum Archivní foto města V.Kasal, M.Henrych Historický Mareda - závod v historických kostýmech, scorelauf po místech v Jihlavě podle historických fotografií. Večerní finále v hradebním parkánu - různé soutěže
28 13.11.2010 Jan Lauerman 2. Tomáš Tafka
3. Pavel Izdný
U Lyžaře Alenka (Mareda) v říši divů
Alenka (Mareda) za zrcadlem
M.Venhoda, T.Orany, M.Prošek Mapa s proměnlivou hustotou informací a různými záludnostmi, vložená krátká trať na zrcadlové mapě na které se čas počítal 5x
29 12.11.2011 Tereza Řezníčková 2. Bára Teplá
3. Pavel Izdný
Šacberk, Pivovar Šacberk, Jihlavský pivovar M.Prošek, J.Lauerman nejdříve Maredovy štafety (OB+MTBO+LOB), odpoledne Pivovarský OB, finále Pivní scorelauf (poznávání vzorků piv)
30 10.11.2012 Matěj Škrabánek 2. Jiří Suchý ml.
3. Milan Venhoda
centrum Jihlavy Jihlava T.Řezníčková, Šnobr, B.Teplá "poslední párty před koncem světa": ráno běh městem s několika úkoly, večer lahváčový scorelauf na H eulose a vyřazovací soutěže