OK Jihlava

Léto a vícedenky budiž pochváleny...

obrazek

Nudíte se o prázdninách? Můžete si koupit medvídka mývala anebo vyjet na některé z mnoha vícedenních závodů. Všechno má své kouzlo a záleží jen na vás.

A když už na vícedenky, tak rozhodně do terénů, se kterými se orienťák na Vysočině běžně nepotkává. Adrenalinu a zážitků požehnaně bylo např. na závodech Tatry – orienteering na Slovensku (medvědi, bažiny do pasu, téměř žádné cesty v mapě), ale spoustu zážitků jsme si odvezli i z prostoru Teplických a Adršpašských skal. Tam se na Advantu 2017 vypravila i poměrně početná jihlavská výprava. Celkem si cestu do bludiště pískovcových skal našlo bezmála 1300 závodníků. Centrem závodů byl „nafukovací“ kemp Bučnice, nedaleko vstupu do Teplických skal.

Pořadatelský oddíl z Dobrušky nepatří početně k velkým oddílům, ale opakovaně přesvědčil již v minulosti, že umí uspořádat závody v klidu, ve velmi příjemné atmosféře a hlavně ve velice zajímavých terénech. A i proto na jejich závody přijíždí každý rok víc a víc zážitkůchtivých orienťáků. Zejména první dvě etapy byly skokem do skal rovnýma nohama. Přímo ze startu do nepřehledného skalního bludiště. O charakteru prvních dvou etap věrně vypovídaly i názvy etap: E1 – horolezecká a E2 – horoběžecká. Vyznat se ve skalkách, kamenech, údolíčkách, skalních věžích či průchodech dalo opravdu hodně zabrat, fyzičku zase pořádně prověřily velké a prudké kopce a hluboká údolí.

Pořadatelé k celkovému hodnocení zvolili bodový systém, podobný jaký známe z vyhodnocování oblastních žebříčků. O náročnosti závodu svědčí fakt, že v řadě kategorií mnoho závodníků ukončilo závody se součtem nula bodů po třech etapách (tedy v každé etapě měli čas dvojnásobně vyšší než byl čas vítěze).

A protože o prázdninách výsledky nejsou úplnou prioritou, bylo potřebné se co nejdříve vrátit z lesa, aby byl čas i na další aktivity – třeba návštěvu okolních koupališť nebo výlety do okolních krásných skalních měst. A tady už nebylo vítězů a poražených, ale uspěli všichni a myslím, že si to parádně užili.

Odkaz na stránku závodů a na fotogalerii

Ale léto ani vícedenní závody zdaleka ještě nekončí…

Autor: Dana

obrazek

««« Předchozí text: Reality show „Útěk z ostrova Smrčná“ Následující text: Mistrovství světa MTBO v Litvě »»»

autor: Milan Venhoda | 13.8.2017 Ne 21:44 | tisk | Orientační běh | 0 komentářů | 171x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 14.10.'17
  - Oblastní žebříček 28.10.2017

- Pořádali jsme
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '17, zima '16
- Přihlášky k závodům '17
- Odjezdy na závody
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
3.1.2018: Potřebujete motivaci pro nový rok 2018? Potom můžete začít pohledem na výsledky svoje i svých kolegů v roce minulém… AP
19.12.2017: Na středeční (20.12.) trénink si vezměte čipy. Z.
17.12.2017: Na pondělní trénink si můžete vzít své čipy. Optimálně s pojistnou gumičkou výrazné barvy. Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie Náhodná fotka z fotogalerie
Naši sponzoři
kraj Vysočina Hannah Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE