OK Jihlava

3 medaile z Mistrovství světa veteránů

Na konci ledna se ve švýcarském Lenzerheide konalo souběžně Mistrovství Evropy dospělých a Mistrovství světa veteránů v lyžařském orientačním běhu. Z Vysočiny se bojovat o světové medaile vypravila dvojice Milan Venhoda a Petr Mareček.

I když Lenzerheide leží dosti vysoko ( 1.500 m.n.m.), ani zde nebyl až do poloviny ledna dostatek sněhu, podobně jako v celé střední Evropě. Pořadatele naštěstí zachránilo silné sněžení jen pár dnů před vlastními závody. Sice tak měli více starostí s přípravou tratí, ale nemuseli řešit náhradní program. A síť stop i tratě připravili místní organizátoři velmi dobře. Hlavně úvodní závod svým charakterem a obtížností připomínal Skandinávii, která je jinak nedosažitelnou metou v kvalitě i náročnosti závodů.

V kategorii M40 oba závody na krátké trati skončil Milan Venhoda na druhé pozici a v součtu tak získal stříbrnou medaili za vítězným Finem Häkkinenem. V kategorii M45 jezdil suverénně nejrychleji finský závodník Virtanen, o další pozice se pak strhnul vyrovnaný boj. Petr Mareček byl po úvodním dnu třetí, druhý závod mu „sednul“ ale ani druhý nejlepší čas nepomohl k lepšímu celkovému umístění. Vybojoval tedy bronzovou medaili, na stříbro (které získal Rus Gusev) chybělo 24 vteřin.

Po odpočinku byla na programu klasická trať, která se částečně jela v prostoru předchozích dvou závodů, kromě toho ale pořadatelé přidali i kus nových stop, vymysleli zajímavé varianty postupů a tak to byla pro závodníky opět výzva. V kategorii M 40 se Milan Venhoda snažil předchozí umístění ještě vylepšit, ale bohužel Fin Häkkinen jel většinu závodu bezchybně a tak na Venhodu získával po vteřinkách postupně dvouminutový náskok. Ve střední pasáži jeli oba soupeři vyrovnaně a v závěru Venhoda dokonce svoji ztrátu snížil, ale v cíli se „musel spokojit“ opět se stříbrnou medailí na druhém místě za finským soupeřem.

V kategorii M45 se o zlato na klasické trati poprali dva medailisté z předchozího závodu, úspěšnější byl opět Fin Virtanen před Rusem Gusevem, tedy stejné pořadí jako na krátké trati, ale tentokrát s daleko menším časovým rozdílem. Z boje o bronz mezi dalšími kandidáty tentokrát vyšel nejlépe Adrian Owens z USA, Petrovi Marečkovi na pátém místě chybělo k medaili 33 vteřin.

obrazek

Naše závodníky podpořil při účasti na MS Kraj Vysočina.

««« Předchozí text: Přihlášky k závodům v roce 2015 Následující text: Návrh nových klubových stanov »»»

autor: Milan Venhoda | 2.2.2015 Po 20:53 | tisk | LOB | 0 komentářů | 270x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

- Pořádáme
  - HighLander 13.10.'18
  - Oblast-KT 21.4.'18
  - ŽB 8.9-9.9.'18


- Pořádali jsme
  - Oblastní žebříček 28.10.2017
  - HighLander 14.10.'17
  - M ČR noční 8.4.2017
  - Oblastní žebříček
  - ČP MTBO 21.-22.5.2016
  - ČP 2015 - sprint a štafety
  - ČP MTBO 2013
  - Žebříček B-Čechy 2012

- Tréninky '18, zima '16
- Přihlášky k závodům '18
- Odjezdy na závody '18
- Pravidla, příspěvky '15
- KCTM
- Dokumenty
- Kontakt
-Další odkazy
   ČSOS O-NEWS Vys MTBO LOB ČAES

Aktuality
30.8.2018: Kdo má zájem realizovat na podzim mapový trénink nechť se mi přihlásí, díky Alfi P.S. Zatím je obsazen pouze 1 termín. mapový trénink ve středu 5.9. v 16:30 na hřišti ve Štěměchách. Viz. http://www.oobtrebic.cz/ nabízí Mára/Třebíčský oddíl Nabízím 2 volná místa – odvoz na trénink – Alfi
26.6.2018: OK Jihlava na netu! AP
29.5.2018: na středeční trénink donese Zuzka k vyzkoušení dámské a dospělácké dresy od velikosti „M“ výše kdyby si je chtěl někdo vyzkoušet… Více aktualit
Nové komentáře olda Vodrážka HVC Adam Michnik 96996321
Náhodná fotografie Náhodná fotka z fotogalerie
Naši sponzoři
kraj Vysočina MŠMT Sportovní činnost dětí a mládeže podpořilo MŠMT.
Kloudaservis Gordic SCI Tapety S-TAP REJOICE