OK Jihlava

Mistrovství světa MTBO

obrazek Renata Paulíčková má za sebou úspěšné vystoupení na Mistrovství světa MTBO, které se tento týden konalo v Estonsku.
Úvodní závod ve sprintu se jel částečně ve městě Tapa a částečně v příměstském lese s lyžařskými tratěmi. Renata ztratila na vítěznou Švédku Thomasson necelé dvě minuty, což znamenalo výborné desáté místo.

Milan Venhoda | 1.9.2013 Ne 09:34 | MTBO | 0 komentářů | 266x

Tréninky 2013 (podzim)

(září, říjen)

Běžecké tréninky:

pondělí 16:30 Šacberk (od 9.9.2013)

• pro žáky a dorost (rok nar.2004 a starší)

Mapové tréninky:

středa 16:30 dle rozpisu (od 4.9.2013)

• pro všechny

Zuzana Ćechová | 29.8.2013 Čt 07:26 | Orientační běh | 0 komentářů | 277x

Renata Paulíčková na ME MTBO - 2 x 7.místo

Koncem června se konalo v Polsku ve městě Krasnobród nedaleko ukrajinských hranic Mistrovství Evropy v MTBO. A Renatě Paulíčkové se tam dařilo.

Úvodní sprint (kde byla šestá), museli pořadatelé zrušili z důvodu neregulérnosti (zavřené branky, kterou vedl jeden postup). Náhradní závod se jel o 4 dny později, stejný prostor (areál rekreačního zařízení + les). V lese se dalo jezdit všude, tzn. většina postupů se jela rovně, ale někdy se to nevyplatilo a to Renču v tomto závodě stálo místo na velké bedně, byla „až“ sedmá!.

Milan Venhoda | 14.7.2013 Ne 21:38 | MTBO | 0 komentářů | 277x

Stříbro mezi kupkami

obrazek Na svazích Kunčické a Kuní hory nedaleko Kralického Sněžníku se o víkendu konalo Mistrovství ČR na krátké trati. Terén to byl velmi netradiční, někteří jej pamatují z áček v roce 2000, kdy byl pro mnohé velkým překvapením a je považován za jeden z nejzajímavějších pro OB v ČR. Obrovské množství umělých kup a kupek v poměrně prudkém svahu i na temeni Kunčické hory je výzvou pro mapaře i závodníky.

Sobotní semifinále se jihlavským závodníkům vydařilo – do finále A postoupil rekordní počet borců a borkyň: Terka Čechová (z 3. místa), Dominik Frýba (vyhrál svůj rozběh), Honza Čech (2. místo) i Vojta Vacek (9. místo), z veteránů pak Zuzka Čechová (9. místo), Milan Venhoda i Dana Hrstková (oba semifinále suverénně vyhráli).

V medaili však v nedělním finále dokázala proměnit svůj výkon pouze Tereza Čechová v D16 – získala stříbro jen dvě vteřiny vítězkou.

Milan Venhoda | 24.6.2013 Po 22:28 | Orientační běh | 0 komentářů | 283x