OK Jihlava

Vrchol domácí sezóny - Mistrovství na klasické trati

Mistrovství na klasické trati je bezesporu vrcholem domácí sezóny. Závod připravil OK Jiskra Nový Bor v lesním prostoru východně od Stráže pod Ralskem. V severní části mapy byl prostor rovinatý s porostovými a terénními detaily, v ostatních částech pak velmi kopcovitý, místy skalní srázy, kameny. Toto rozsáhlé území bylo v minulosti částečně využíváno jako vojenský prostor, ale hlavně bylo zájmovým územím Uranových dolů Hamr, v celém prostoru se nacházela spousta pozůstatků právě po těžbě této rudy.

Ze sobotní kvalifikace se do nedělního A-finále probojovali Terka Čechová, Honza Čech, Honza Bořil, ve veteraniádě pak Zuzka Čechová a Dana Hrstková. Těsně to nevyšlo Vojtovi Vackovi, který pak stejně jako ostatní jihlaváci běžel v neděli některé z nižších finále.

Finálové boje byly ve většině kategorií hodně vyrovnané, rozhodovaly volby postupů a v kopcích fyzička. V D16 se o zlato celou trať přetahovaly dvě závodnice, Tereza Čechová byla v cíli o 8 vteřin dříve a vybojovala zlatou medaili. H18 byl Honza Čech pátý (ztráta pouze 1:18) a Honza Bořil 16. Mezi veterány si Zuzka doběhla pro 8. místo a Dana pro 5. příčku.

Milan Venhoda | 28.9.2014 Ne 22:43 | Orientační běh | 0 komentářů | 332x

Tréninky - zima 2014/15

Poslední trénink venku bude ve středu 22.10. Pak si dáme týdenní „tréninkové“ volno a od pondělí 3.11. začneme chodit do tělocvičny. Tělocvična pro žáky a dorost je domluvena stejně jako vloni na průmyslovce v pondělí a ve středu. Věnujte prosím pozornost rozpisu, oproti loňsku došlo ke změnám v rozdělění skupin.

Zuzana Ćechová | 24.9.2014 St 07:28 | Orientační běh | 0 komentářů | 1026x

Bronzové štafetovo-sprintové rojení

Žijí v lese i nebezpečnější zvířata než divočáci? Je možné, aby na závodu v orientačním běhu bylo více sanitek než toitoiek? Je možné vyprodukovat křížence štafety a sprintera? Je možné se katapultovat během jednoho závodu o třicet příček až k medaili? Zdají se vám předchozí otázky komplikované? Správná odpověď na všechny je „ano“. Během víkendu 13. – 14. 9. proběhly závody Českého poháru štafet, žebříčku A a MČR smíšených sprintových štafet. A že se tedy děly věci nevídané…

obrazek

Aleš Petráček | 15.9.2014 Po 19:59 | Orientační běh, Zhodnocení akce | 0 komentářů | 625x

Béčkový žebříček s vítěznou tečkou

Ve dnech 6. – 7. 9. 2014 proběhly poslední dva letošní závody Žebříčku B – Čechy. V romantickém prostředí Toulovcových Maštalí zuřily líté boje o poslední body a zvraty v celkovém pořadí. I když se všechno nepovedlo dle představ, po konečném účtování může být většina našich závodníků spokojena.

Aleš Petráček | 11.9.2014 Čt 18:53 | Orientační běh, Zhodnocení akce | 0 komentářů | 372x

Dvě třetí místa a jedno vítězství ze Suché Rudné

O víkendu se v Jeseníkách konal 5. a 6. závod žebříčku A. Běželo se v Suché Rudné mezi Andělskou Horou a Karlovou Studánkou. Místo dostálo svému názvu. Bouřky a deště byly po oba dny pouze za blízkým hřebenem a závody proběhly téměř za sucha. Závodilo nás šest – pět Ačkařů s doprovodem. V sobotu se běžela klasika, v neděli krátká trať. Terén byl typicky jesenický – kopce, bažinky, tráva a nejasná žlutozelená rozhraní.

Zuzana Ćechová | 8.9.2014 Po 20:22 | Orientační běh | 0 komentářů | 315x