pondělí 16:30 Šacberk (od 4. 9. 2017 dle počasí)

• pro všechny

Mapové tréninky:

středa 16:30 dle rozpisu (od 6. 9. 2017 dle počasí)

Aleš Petráček | 23.8.2017 St 17:01 | Orientační běh, Pozvánka na akci | 0 komentářů | 1994x

Mistrovství světa MTBO v Litvě

obrazek Celý příští týden bude v litevském Vilniusu probíhat Mistrovství světa MTBO. Spolu s českou výpravou tam cestuje i Renata Paulíčková aby bojovala o co nejlepší umístění. Na programu je celkem 5 závodů:

pondělí 21.8. – Middle

úterý 22.8. – závod s hromadným startem (nový formát, letos premiérově na MS)

středa 23.8. – štafety

pátek 25.8. – Long

sobota 26.8. – Sprint v parku a historickém centru Vilniusu.

Držíme palce, vše můžete sledovat na webu závodu

Milan Venhoda | 16.8.2017 St 19:39 | MTBO | 0 komentářů | 47x

Léto a vícedenky budiž pochváleny...

obrazek

Nudíte se o prázdninách? Můžete si koupit medvídka mývala anebo vyjet na některé z mnoha vícedenních závodů. Všechno má své kouzlo a záleží jen na vás.

A když už na vícedenky, tak rozhodně do terénů, se kterými se orienťák na Vysočině běžně nepotkává. Adrenalinu a zážitků požehnaně bylo např. na závodech Tatry – orienteering na Slovensku (medvědi, bažiny do pasu, téměř žádné cesty v mapě), ale spoustu zážitků jsme si odvezli i z prostoru Teplických a Adršpašských skal. Tam se na Advantu 2017 vypravila i poměrně početná jihlavská výprava. Celkem si cestu do bludiště pískovcových skal našlo bezmála 1300 závodníků. Centrem závodů byl „nafukovací“ kemp Bučnice, nedaleko vstupu do Teplických skal.

Milan Venhoda | 13.8.2017 Ne 21:44 | Orientační běh | 0 komentářů | 164x

Reality show „Útěk z ostrova Smrčná“

Je to stará pravda, že člověk nikdy netuší, do čeho se jednou „přimotá“. Stačil menší útok hackerů a nikomu z 45 přihlášených na letošní soustředění nedošel mail, že soustředění se přesouvá na jiné místo, protože v našem táboře na Smrčné se natáčí další díl nechvalně proslulé reality show „Útěk z ostrova“. Producenti filmařů totiž podplatili DDM Jihlava a obsadili tábor právě v našem termínu. Všichni účastnící soustředění tedy spadli rovnýma nohama přímo do natáčení a stali se z nich hlavní postavy tohoto natáčecího dílu. Nechvalným vrcholem začátku tábora byl zbabělý útěk většiny přítomných vedoucích, kterým se podařilo autem přejet poslední přístupový most k táboru. Most byl ihned poté zbořen a tím byli všichni přítomní definitivně odříznuti od civilizace.

Tomáš Orany | 7.8.2017 Po 17:33 | Zhodnocení akce | 0 komentářů | 262x

Oddílové běžecké vesty připraveny k realizaci

obrazek

Připravili jsme k realizaci další část oddílového běžeckého šatníku. Tentokráte se jedná o tenké běžecké vesty v oddílovém designu.

Dorost a další pravidelně běhající závodníci (pravidelní účastníci žebříčků A a B, M ČR atd.) budou mít tuto vestu plně hrazenou oddílem, ostatní si mohou vestu objednat za sníženou cenu.

Milan Venhoda | 19.7.2017 St 23:09 | Orientační běh | 0 komentářů | 159x